Firma samochodowa Bełtowski powstała w 1982 roku w Krakowie przy ulicy Zakopiańskiej 169 A. Pierwszy okres funkcjonowania firmy to obsługa serwisowa i naprawa różnych marek zachodnich, a zwłaszcza VW Garbusów i Golfów pierwszej generacji. Od 1986 roku firma uzyskała autoryzacje koncernu Volkswagen AG i stała się specjalistycznym punktem obsługi samochodów marki VW i Audi. W tym okresie w firmie zatrudnionych było dziesięciu pracowników.Następnym etapem rozwoju firmy było powstanie sklepu części zamiennych za dewizy. W 1992 roku został wybudowany salon sprzedaży samochodów.

Kolejny etap rozwoju firmy to budowa i poszerzenie części sklepowo-magazynowej (1994). Równolegle następował zakup specjalistycznych urządzeń diagnostycznych i narzędzi warsztatowych koniecznych do obsługi kolejnych generacji samochodów VW i Audi.

Kompleks handlowo - serwisowy 
W 1996 roku rozpoczęto budowę nowego kompleksu handlowo - serwisowego dla potrzeb samochodów marki VW i Audi, który został oddany do eksploatacji w lipcu 1998 roku. Obiekt ten należy do największych i najnowocześniejszych zakładów dealerskich w kraju i jest usytuowany przy drodze międzynarodowej w kierunku z Krakowa do Zakopanego w Libertowie 466.

W firmie pracuje ponad 100 osób. Są to fachowcy z długoletnim doświadczeniem, wykształceni w ośrodkach szkoleniowych koncernu VW i Audi.